Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Zatoka Tajska

(Strony) > > > Zatoka Tajska

Tajlandia jest niezmiernie interesującym krajem i swoim gościom oferuje niekończące się możliwości jego poznania. Zatoka Tajska, to ponad 750 wysepek i większych wysp, które oferują egzotyczną roślinność, wspaniałe morze, niezwykłe miejsca do nurkowania, a także dobrej jakości miejsca noclegowe i obsługę. Odwiedzimy kilka interesujących miejsc w Zatoce Tajskiej.

Ko Bolon

Ko Bolon to mniejsze wyspy, które znajdują się w Parku narodowym Petra Islands. Dla miłośników nurkowania i morskiego życia, to prawdziwy raj. Można znaleźć tutaj egzotyczne ryby aj m.in. lwy morskie, rozgwiazdy i zachwycające barwne koralowce. Te wyspy są właściwym miejscem dla tych, którzy poszukują dziewiczej przyrody, krystalicznego morza i romantycznego urlopu bez ruchu miejskiego i pospiechu.

Ko Adang

Ko Adang lub kraj koralowców jest grupą wysepek w Narodowym parku Tarutao. Te wyspy charakteryzują się szeregiem okazów przyrodniczych, którymi są duże jeziora, wodospady, potoki i niekończące się plaże z białym piaskiem, a to wszystko umila spokojne przezroczyste morze.

Ko Hin Ngam

Wyspa Ko Hin Ngam należy do archipelagu Ko Adang. Znajduje się tutaj wiele zjawisk przyrodniczych, które przyciągają turystów z całego świata. Te ciekawostki, to m.in. wielkie wypolerowane głazy, które przez całe stulecia zyskiwały owalny kształt i wyjątkowo gładka powierzchnie. Głazy „grają” wszystkimi barwami, od białej przez czerwoną, aż po brązową, a przy tym ozdobione są prążkami i innymi kształtami, które utworzyła sama przyroda. Na tej wyspie nie ma możliwości przenocowania, ale zapewne to nie zmienia nic, gdyż to miejsce stworzone jest na romantyczne wycieczki.

Ko Kradan

Ta wyspa o powierzchni 600 akrów zaliczana jest do Narodowego parku Hat Chao Mai. Jest to teren bardzo bogaty w palmy kokosowe i drzewa kauczukowe, których plantacje znajdują się w wielu miejscach tej wyspy. Ko Kradan oferuje nam bardzo przyjemne możliwości zakwaterowania, czyste plaże z drobnym białym piaskiem, a przede wszystkim przezroczystą wodę i możliwości poznania bogatego podmorskiego życia i barwnych koralowców.

Ko Hay

Wyspa Ko Hay, która znajduje się na południu od wyspy Phuket jest znana przede wszystkim dzięki swoim pięknym rafom koralowym i dwiema zachwycającymi plażami na północy i na zachodzie. Ta koralowa wyspa oczywiście oferuje dobrej jakości bazę noclegową, możliwości pływania i inne rozrywki.

Ko Chang

Wyspa Ko Chang należy do ulubionych przez turystów. Jej długość 30 km i szerokość 18 km klasyfikują jako drugą pod względem wielkości wyspę Tajlandii. Jeżeli oczekujecie tutaj ruchliwego centrum turystycznego, to będziecie mile zaskoczeni. Ko Chang jest spokojnym i nienaruszonym miastem egzotycznym z wieloma długimi plażami, koralowcami. Jest to miejsce bogate w florę i faunę. Znajduje się tutaj około 80 noclegowych bangalowów. Jeżeli nie czujecie się zmęczenie, to w górę na Ko chang!

Ko Khao Phing Kan

Ko Khao Phing jest małą, a El interesująca wyspa. Dlaczego? W jej zatoce znajduje się znany na całym świecie obiekt przyrodniczy – Ko Khan Tapu, czyli Grzebyk. Jest to skała bez wybrzeża, wchodząca bezpośrednio do morza, która poszerza się w górnej części. Znalazła się ona nawet w filmie z Jamesem Bondem „Człowiek ze złotym pistoletem”.