Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

W Tajlandii jest wiele możliwości zakwaterowania. Luksusowe hotele, pensjonaty, bungalowy czy kempingi. Wystarczy jedynie wybrać. Tajlandia słynie z luksusowych hoteli, które zapewnią wszelaki komfort i wygodę. Znajdziemy w nich nie tylko miejsca do spania, ale także urządzenia socjalne w postaci baru, basenu, centrum sportowego i markowych butików. Zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach klasy średniej również zapewnia odpowiedni komfort, czystość i przyjemny personel. Najtańszą formę zakwaterowania znajdziemy w głębi kraju i będziemy musieli zmierzyć się ze wspólnymi urządzeniami i nie najlepszą czystością. Przejdźmy zatem do dokładnego omówienia wszelkich dostępnych możliwości.

Pensjonaty i Kwatery w Tajlandii

Zakwaterowanie w pensjonatach i kwaterach należy do najszerzej oferowanych możliwości.. Większość pensjonatów znajduje się w najbardziej odwiedzanych regionach, a także na wybrzeżu. Jakość zakwaterowania jest bardzo dobra. Niektóre kompleksy zapewniają dodatkowe możliwości jak m.in. basen i restauracje. Pokoje są klimatyzowane i czyste. Oczywiście i tutaj obowiązuje zasada, że jakość zakwaterowania zależy od lokalizacji i typu. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, to będziemy musieli zaspokoić się podstawowym wyposażeniem i wspólnymi urządzeniami socjalnymi. Ma to także swoje plusy. Zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w zabawę i podróże.

Parki Narodowe i Kempingi

Zakwaterowanie w parkach narodowych i kempingach jest wygodne dla ludzi młodych, których tutaj przyjeżdża coraz więcej. Nocują we własnych namiotach lub w bungalowach. Nie należy zapominać, iż każdy park narodowy ma dokładnie wyznaczone miejsca, w których można spocząć i dlatego zalecana jest rezerwacja z wyprzedzeniem wraz z uzgodnieniem ceny. Jeżeli zdecydujemy się na ten wariant, to należy zabrać ze sobą środki przeciwko komarom oraz moskitierę do spania.

Tradycyjne Tajskie Hotele

Jeżeli chcemy poznać tradycyjną tajską kulturę ze wszystkich stron, to należy wybrać tradycyjny hotel w miejscowym stylu. Poznacie go dzięki specyficznemu znaczeniu, które zdobi jego budynek i okolice. Pokoje są średnio wyposażone, ale zapewniają wystarczający komfort. Można dopłacić za pokój klimatyzowany oraz wyposażony w telewizor, lodówkę i gorącą wodę w kranie. W licznie odwiedzanych miejscach tego typu hotele są zwykle lepszej jakości i posiadają bogatsze wyposażenie.

Rozrywka i Zabawa

Te miejsca znajdziemy przynajmniej w każdym turystycznym ośrodku. W większości zlokalizowane są poza regionem miejskim i stanowią oazę bajecznego spokoju dla całej rodziny. Możemy tam oczekiwać przyjemnej obsługi, która jest w stanie spełnić prawie wszystkie życzenia. Są tu smaczne dania najwyższej jakości. Tak jak i w innych krajach, także tutaj w Tajlandii oferują niekończące się możliwości zabawy. Sauny, korty tenisowe, baseny, możliwości jest naprawdę wiele.

Zakwaterowanie w Luksusowych Hotelach

Hoteli luksusowych w Tajlandii znajdziemy wiele. Powszechnie oferują one tą najwyższą jakość, zarówno zakwaterowanie, jak i obsługę gości. Hotele tej kategorii cenowej zapewniają prawdziwy luksus: minibary w pokojach, centra handlowe, wellnes centra, a także kuchnię światową. Te hotele znajdziemy we wszystkich większych miastach jak Bangkok, Chiang Rai, Hat Yai, Kanchanaburi. A jakie hotele mogą tam być? Nie będzie niespodzianką Hilton, Holiday Inn czy Royal Garden.

Orientacyjne Ceny Zakwaterowania w Tajlandii

Najtańsze zakwaterowanie w Tajlandii znajdziemy za mniej niż 100 batów za noc (100 THB = 6 PLN), nocleg w klasie średniej może kosztować około 500 batów za noc, a w luksusowych hotelach należy oczekiwać często zawrotnych cen. Przenocować można też w stylowych bungalowach w prawdziwych budulców naturalnych, w których za noc zapłacimy około 200 batów.