Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Transport

(Strony) > > > Transport

Dojazd do Tajlandii

W dzisiejszych czasach techniki nie ma problemu z dotarciem do tak oddalonego kraju. Podobnie, jak większość turystów, wybierzemy oczywiście transport lotniczy. Jest to najwygodniej i najbezpieczniejsza możliwość dostania się do Tajlandii. W ostatnich latach Tajlandia przeżywa rozwój komunikacji lotniczej.

Wciąż powstają tutaj kolejne nowe firmy lotnicze, a więc jest z czego wybierać. Różni się jedynie cena i komfort podróży. Lot z Polski do stolicy Bangkoku trwa około 12 godzin, a ceny biletów zależą od towarzystwa lotniczego i okresu, w którym zdecydujemy się tam podróżować. Można się tam wybrać już nie tylko za pośrednictwem biura podróży, ale także indywidualnie. Wystarczy zakupić bilet lotniczy, a na miejscu załatwić nocleg i pobyt.

Cena Urlopu

Oczywiście każdego interesuje, ile taki urlop będzie kosztował. Biura podróży oferują nieprzebraną liczbę wycieczek i wariantów, a więc jest z czego wybierać, chociaż nie będzie to łatwe. Wybrać możemy wycieczkę pobytową, interesująca dla rodziny z dziećmi lub poznawczą wycieczkę dla tych, którzy chcą zwiedzić cały kraj i jego najsłynniejsze miejsca.

Wycieczka pobytowa na 12 dni w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem będzie kosztowała od 4,2 do 5 tys. zł. Jeżeli mamy dziecko w wieku do 12 lat, to można uzyskać całkiem przyzwoite zniżki.

Jeżeli Państwo należą do turystów, którzy nie mają za dużo pieniędzy, to za ok. 4,2 tys. zł. można spędzić tutaj 12 dni. W każdym przypadku należy liczyć się z dodatkowymi wydatkami jak m.in. opłaty lotniskowe, paliwowe i pobytowe, co może czasami stanowić niemiłą niespodziankę, chociaż jest to coś zwyczajnego.

Jeżeli kogoś interesuje podróż po Tajlandii, to należy wybrać wycieczkę objazdową. To będzie już większy wydatek. Typowe ceny wycieczek objazdowych rozpoczynają się od 4,8 tys. zł i uzależnione są od liczby odwiedzanych miejsc i czasu trwania. Jeżeli zabierzemy ze sobą dziecko, to trzeba będzie w tym przypadku za nie zapłacić pełną cenę. Zniżki na wycieczki objazdowe w większości nie występują.

Komunikacja w Kraju

Większość gości nie dysponuje własnym środkiem transportu i z tego względu będzie każdego interesowała komunikacja wewnętrzna. Jest podobna do kraju. Wielobarwna, pokraczna, ale wesoła. Najczęściej środkiem komunikacji jest autobus. Jeździ długo do nocy i jest stosunkowo tani.

W Tajlandii obowiązuje niepisane prawo: umawiać się, umawiać się, umawiać. Targowanie się jest tradycyjną częścią miejscowego kolorytu. Zawsze lepiej jest wcześniej uzgodnić cenę, niż wsiadać „w ciemno”.

Nie można odlecieć z Tajlandii, gdy wcześniej nie skorzystamy z tradycyjnego środka transportu, jakim jest riksza i pojazd tuk-tuk. Te barwne trójkołowce stały się symbolem rozpoznawczym Tajlandii. Także i z tego powodu, że ze względu na ograniczony widok ze środka są niewygodne do zwiedzania miasta. Dlatego, kto tego nie spróbował, ten nie był w Tajlandii!

Powszechny transport jest w Tajlandii cenowo bardzo dostępny, a głównym aspektem jest uzgodnienie ceny. Często odbywa się to językiem naszych przodków, czyli rękoma i nogami.