Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Tajlandia Północna

(Strony) > > > Tajlandia Północna

Chiang Mai

Miasto Chiang Mai jest klejnotem północnej Tajlandii. Jest to piękne miasto otoczone dziką przyrodą i zbudowane na ruinach starodawnego grodu. Chiang Mai słynie z rzemieślniczej zręczności mieszkańców, którzy tworzą piękne wyroby z drzewa, srebra i jedwabiu. Można znaleźć tutaj dobre zakwaterowanie, dużo przyjemnych restauracji i wiele rozrywki. Znajduje się tutaj ponad 500 zachowanych świątyń, które powstały w okresie XII-XVI wieku. Wiele z nich nie zachowało się w pierwotnym stanie, ale i dlatego miejscowa architektura ma swój urok.

Centrum Kultury

W centrum kulturalnym miasta można zobaczyć godny zainteresowania zbiór cennych przedmiotów artystycznych, które są odzwierciedleniem miejscowej kultury. Warto tez zobaczyć pokaz miejscowych tańców, przy których serwowane będą tradycyjne tajskie kolacje.

Zoo i Park Narodowy Doi Suthep

Zoo w Chiang Mai jest przyrodniczym areałem zlokalizowanym na zboczu góry Doi Suthep. Zobaczyć tutaj można ponad 200 gatunków egzotycznych ssaków i ptaków. W pobliżu parku narodowego Doi Suthep, który ma powierzchnię 262 km2 znajduje się wiele zabytków. Przykładem może być pałac Phu Phing, w którego okolicy znajdują się wspaniałe parki. Wioska Dio Pui przedstawia tradycyjne życie plemienia Hmongów, wodospad Huai Kaeo, a także oczaruje swoją atmosferą i wspaniałą przyrodą. Godny zwiedzenia jest też ogród dendrologiczny Huai Kaeo, w którym znajduje się dużo roślin tropikalnych.

Nocny Targ

Nocne targi w Tajlandii należą do tradycyjnych atrakcji miast. Targ w Chiang Mai w raz z wybiciem godziny szóstej po południu zmienia się w ruchliwe i zatłoczone miejsce, w którym śmiech, szept, zachwalanie i dogadywanie się tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Tutaj kupić można naprawdę wszystko, co w tym regionie się produkuje, od upominków Az po odzież i jedzenie.

Lamphun

Lamphun jest spokojnym miejscem na brzegu rzeki Kuang, przyciągającym turystów swoimi miejscami turystycznymi i przede wszystkim piękną przyrodą, lasami i czarującymi jeziorami.

Świątynia Wat Phra That Harinphunchai

Ta czarująca świątynia powstała przed ośmioma stuleciami i słynie z 46 metrowej wieży, starodawnych sklepień i pięknymi figurami lwów przy drzwiach. Na dzwonnicy tej świątyni znajduje się najprawdopodobniej największy dzwon na świecie.

Wat Chamthewi

Ta świątynia, która zbudowana została w 1298 roku, ma kwadratową podstawę, wokół której rozmieszczonych zostało 60 klęczników, a w każdym z nich znajduje się posążek Buddy. Ciekawostka jest fakt, umieszczenia w każdej figurce części popiołu królowej Chamthewi.

Muzeum Narodowe Hariphunchai

Muzeum narodowe Hariphunchai jest rajem dla turystów podziwiających starożytność, średniowiecze i rozliczne kultury Azji. Znajdują się tutaj archeologiczne eksponaty ukazujące rozwój historii, jak dla przykładu kości ludzkie, narzędzia myśliwych, naczynia kuchenne, eksponaty kamienne i przedmioty artystyczne.

Chiang Rai

Chiang Rai jest najbardziej na północ wysuniętą częścią Tajlandii, która nazywane jest też „Złotym trójkątem”. Tutaj schodzą się bowiem granice Tajlandii, Laosu i Myanmar (Burma). Ten region jest atrakcyjny przede wszystkim dla tych, którzy lubią piesze wędrówki oraz mogą obejść się bez morza i plaży. Krajobraz jest usiany górskimi wioskami, zabytkami historycznymi, zalesionymi górami i piękną przyrodą.

Muzeum Up Kham i Ho Watthanatham Nithat

Te dwa muzea należą w tym regionie do najczęściej odwiedzanych. Muzeum Ho Watthanatham prezentuje starodawne dokumenty pisane, artefakty, tradycyjna tajska literaturę i dokumenty ukazujące historię wytwarzania opium. Muzeum Up Kham jest dumne ze swoich zbiorów przedmiotów, które należały do majątku króla.

Wat Phra Kaeo

Świątynia Wat Phra Kaeo z XIII wieku jest najbardziej znaną w mieście. Otoczona legendą, która mówi, że w XV wieku uderzyła w nią błyskawica i pojawił się czarny posążek Buddy, który następnie przemienił się w słynnego Szmaragdowego Buddę. Ten, według opowieści, dokonał cudu i ostatecznie znalazł się w świątyni Wat Phra Kaeo w samym Bangkoku.

Często Odwiedzane Miejsca w Chiang Rai

Wodospad Khun Kon, który ma 70 metrów wysokości i uważany jest za najładniejszy w okolicy. Brzeg rzeki Haad Chiang Rai, który stał się celem wycieczek krajoznawczych