Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Rozrywka i Zabawa

(Strony) > > > Rozrywka i Zabawa

Tajlandia pod wieloma względami jest krajem z dużym rozmachem. Dotyczy to wspaniałych miejsc i rozrywki. Każdy może bez problemu wybrać tutaj coś dla siebie. Kraj szczyci się tradycją i nowoczesną sztuką, przezroczystym morzem na południu, tajemniczymi miejscami na północy. Bangkok zachwyci swoimi dwiema twarzami – nocną i dzienną.

Poniżej prezentujemy kilka interesujących miejsc.

Bangkok

Jak to już jest w zwyczaju, zaczynamy od stolicy Tajlandii. Liczba mieszkańców w ostatnich latach wzrosła tutaj do niewiarygodnych sześciu milionów. Bangkok jest znaną i nowoczesną metropolię południowo-wschodniej Azji. Pełna nazwa Bangkoku w języku tajskim brzmi: Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit, co w prostym tłumaczeniu oznacza: Miasto aniołów, wielkie miasto, wieczny klejnot, niezdobywalne miasto boga Indry, wspaniała stolica świata wspomaganego przez dziewięć pięknych skarbów, miasto szczęśliwe, obfitujące w ogromny Pałac Królewski, który przypomina niebiańskie miejsce gdzie rządzi zreinkarnowany bóg, to miasto dane przez Indrę, zbudowane przez Wisznu.

Nie można o nim powiedzieć, że jest to tylko piękne miasto, bo zachwycająca historia spotykana jest tutaj dosłownie na każdym kroku. Dawna nazwa miasta Krung Thep (Miasto Aniołów) określała je jednoznacznie.

Bangkok jest podzielony na dwie części – wschodnią i zachodnią. Pod pojęciem wschodnia należy rozumieć sam Bangkok, w którego starej części znajduje się większość starych świątyń i pałaców, a także dzielnica chińska i indyjska. Dzielnica chińska słynie z wąskich uliczek i stoisk oferujących różne upominki i towary. Druga część o nazwie Thonburi do 1782 roku była stolicą.

Bangkok jest mieszanką atrakcji wszelkiego rodzaju. Nowoczesne centra handlowe, parki rozrywki, luksusowe hotele, bazary, dyskoteki i domy uciech, to wszystko w tym mieście jest typowe. Mieszka tutaj ponad 10 % mieszkańców całej Tajlandii.

W Bangkoku znajduje się wiele miejsc, których nie można pominąć.

Pałac Królewski i Wat Phra Kaeo

Ten zabytek historyczny jest prawdziwym sercem miasta. Kompleks jest chroniony murami o długości 1900 metrów. W całym areale znajdziemy dużą liczbę wspaniałych budowli historycznych i świątyń. Najbardziej znana jest Wat Phra Kaeo lub Świątynia Szmaragdowego Buddy, w którym znajduje się największy symbol Tajlandii – Szmaragdowy Budda.

Co to właściwie jest? Srebrna Pagoda, czyli Świątynia Szmaragdowego Buddy wybudowana została w 1902 r. Mieści mnóstwo posągów Buddy ze złota, srebra i kamienia, nad wszystkim góruje szmaragdowy Budda na złotym cokole z baldachimem o pięciu parasolach oraz naturalnej wielkości Budda z lanego złota, ważący 75 kg, rzeźbiony i zdobiony drogimi kamieniami. Posadzka świątyni pokryta jest w całości płytkami ze srebra, ściany zaś interesującymi malowidłami, przedstawiającymi sceny z życia Buddy. Wraz z nadejściem kolejnej pory roku zmienia on swój ubiór.

Warto zwiedzić tez jedną z najstarszych świątyń w mieście Wat Pho, w której znajduje się największa atrakcja w postaci leżącego Buddy. Muzeum Narodowe i świątynia Sanam Luang, w którym obok różnych imprez odbywają się również kremacje członków rodziny królewskiej. Kolejnym interesującym miejscem jest bazar Damnoen Sadduak i warta odwiedzenia dzielnica chińska.

Pomniki Przyrody Tajlandii

Khao Lak

Khao Lak jest tajskim parkiem narodowym, który do dzisiaj przetrwał bez ingerencji człowieka. Mamy tutaj możliwość podziwiania przyrody w takim stanie, jak została ona stworzona. Znajdziemy tutaj także dużo wspaniałych plaży, gęsta zieleń dżungli, a zapaleni miłośnicy nurkowania będą mogli odwiedzić pobliskie wyspy, które uważana są za prawdziwy raj dla miłośników podwodnej eksploracji.

Kolejnymi parkami narodowymi są przykładowo Lam Ru i Khao Sok, w których można zobaczyć słonie, tygrysy, nosorożce, a także zachwycającą roślinność pełną bambusowych i tropikalnych drzew. Wspomnieć warto o Narodowym parku morskim Tarutao ( ok. 51 małych wysepek, gdzie można zobaczyć koralowce i bogatą podmorską faunę), park morski Surin (wspaniałe rafy koralowe) i w nieostatnim rzędzie także Narodowy park Doi Inthanon (górskie skały i dzikie zwierzęta).

Kolejne Interesują Miejsca Tajlandii

Phi Phi Islands

Te przepiękne wyspy stanowią doskonałą oazę spokoju oraz są godne poznania.

Phi Phi Island znajdują się pomiędzy lądem a większą wyspą Phuket. Tworzy je sześć wysepek z bogatym światem morskim, białymi plażami i zieloną dżunglą. Kolejne wyspy to Bamboo, Moskyto, Phi Phi Lee, Phi Phi Don, które także warto zwiedzić. Na wyspie Phi Phi Le powstał film „Plaża”. Te wyspy są doskonałym miejscem do wypoczynku, romantyki i nurkowania.

Pattaya

Pattaya należy do najczęściej odwiedzanych kurortów. Jest to idealne miejsce na wczasy z dziećmi. Czyste i olśniewająco białe plaże, relatywnie tanie zakwaterowanie, wyśmienite restauracje, możliwość wyżycia się w sporcie i kulturze. To wszystko oferuje Pattaya.

Ko Samui

Ta trzecia pod względem wielkości wyspa Tajlandii oferuje spojrzenie na prawdziwą tropikalną roślinność i niezaludnione plaże. Specjalnością Ko Samui są tajemnicze laguny, jaskinie i skały wapienne. Jeżeli ktoś by się nudził, to może wybrać się na wycieczkę na słoniu lub poznać okolice miasteczka i ich mieszkańców.

Ko Samet

Ko Samet, wspaniała wyspa koralowa, która przypomina swoim kształtem literę T. Oprócz barów plażowych, malowniczych sklepików, restauracji i sportowych możliwości, oferuje nieodkrytą przyrodę, dzikie dyskoteki i nie najgorszy spokój oraz ciszę. To jest urlop dla Państwa!