Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Pogoda i Klimat

(Strony) > > > Pogoda i Klimat

Tajlandia jest krajem z relatywnie przyjaznym i przyjemnym klimatem, co umożliwia podróże w ciągu całego roku. Panuje tutaj klimat tropikalny, znany z wysokich temperatur, co stanowi komfort podczas całorocznych podróży. Klimat jest tutaj tropikalny, co oznacza wysokie temperatury, a także wilgoć.

Największy wpływ na klimat maja monsuny, a więc wiatry, których kierunek związany jest z pora roku. W lecie wieją w kierunku z oceanu do lądu, a w zimie z lądu do oceanu. Są tutaj trzy pory roku. Okres gorący, okres chłodu i okres deszczu.

W czerwcu spotkamy się tutaj z wpływem południowo-zachodniego monsunu, który przynosi porę deszczową, trwająca w przybliżeniu do końca września. Jednak nie ma się czego bać, ta pora jest też korzystna dla turystyki. Opady występują jedynie w krótkich okresach, często jest to godzina lub noc. Okres deszczu oznacza aktywność rolników, a także największą liczbę rozmaitych festiwali i świąt narodowych. Idealnym okresem do odwiedzenia Tajlandii jest okres od listopada do marca, gdy temperatura powietrza osiąga około 30 stopni Celsjusza, a więc już dla nas przyjemną. Najmniej korzystnym okresem do odwiedzenia Tajlandii jest okres od marca do czerwca, gdy temperatury osiągają przynajmniej 40 stopni Celsjusza i wzrasta wilgotność powietrza. W ciągu całego roku średnia wilgotność powietrza w Tajlandii wynosi w przybliżeniu 65-80 %.

Średnie dzienne temperatury wahają się na granicy 30 stopni Celsjusza, a temperatura morza podczas całego roku to 27-29 stopni Celsjusza. Czy nie jest to wspaniałe?

Pogoda w Tajlandii i Temperatury Średnie

Należy uważać na skoki temperatur, zwłaszcza gdy podróżujemy do wyżej położonych terenów. Tam temperatury mogą spadać nawet poniżej 10 stopni Celsjusza. Im wyżej zawędrujemy, tym pogoda bywa chłodniejsza, a różnice pomiędzy dniem i nocą także większe. Im dalej od wybrzeża, tym jest w Tajlandii cieplej i trudniej do wytrzymania. Dzieki wiatrom na wybrzeżu klimat jest zawsze umiarkowany.

Jeżeli pada, to nie należy obawiać się przykładowo wyjazdu do Bangkoku, w którym warto zwiedzić sławne świątynie lub jeden ze znanych w świecie parków narodowych.

W każdym przypadku obowiązuje – nie należy zapomnieć o okularach słonecznych i kremie ochronnym.