Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Phuket

(Strony) > > > Phuket

Phuket, największa wyspa Tajlandii o powierzchni prawie 550 km2, jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i podziwiania piękna przyrody. Ciekawostka jest jej połączenie z lądem za pośrednictwem Saphan Harasim, czyli Mostu Miłości. Chociaż ta wyspa należy do licznie odwiedzanych, to wciąż zachowuje swój przyrodniczy krajobraz, wspaniałe plaże i ażurowe morze. Nie bez powodu mówi się, że jest to Perła południa.

Unikalny Phuket

Na swoją popularność Phuket zasłużyła dzięki niezwykłej i pięknej scenerii. Góry, deszczowa puszcza, wodospady, gaje palmowe, bielące się plaże i ażurowe morze. Ten zestaw jest prawdziwą atrakcja dla miłośników przyrody. Phuket oferuje nie tylko ożywione życie kulturalne z bogatym nocnym programem, ale także spokojniejsze regiony do prawdziwego wypoczynku. Nie brakuje tutaj szerokiej możliwości uprawiania sportu, placówek kulturalnych jak m.in. Muzeum oceanograficzne oraz szeregu festiwali, imprez i szalonego powitania Nowego roku.

Phuket Oferuje Wysoki Standard Usług oraz Zakwaterowania

Phuket jest właściwym miejscem dla tych, którzy zwracają uwagę na wysoki standard, zarówno w okolicach kąpieli, czy zakwaterowania oraz usług. Wyspa zachwyci każdego swoimi plażami, a dla miłośników golfa jest tutaj do dyspozycji 5 pól. Jeżeli ktoś jedzie do Tajlandii poznać świat podmorski, to także nie będzie tego żałował. Phuket dysponuje aż setka instytucji zajmujących się nurkowaniem, a w okolicach pobliskich wysp widoczność pod wodą sięga do czterdziestu metrów.

Teraz poznamy najbardziej znane plażami wyspy Phuket.

Banglao Bay

Banglao Bay otoczona jest szeroką zatoką i słynie z sześciokilometrowej plaży, luksusowych obiektów rozrywkowych i willi. Mieszka tutaj także wielu autochtonów, którzy zajmują się przede wszystkim rybołówstwem. Jeżeli zdecydujemy się na poznanie północnej części tego regiony, to będziemy mieli wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w miejscu, w którym nikogo rpzed nami jeszcze nie było. Można powiedzieć, że jest to prawdziwy raj na ziemi.

Kamala Beach

Kamala Beach jest piaszczysta plażą znajdująca się na północ od miasta Patong. Kamala Beach przyciąga przede wszystkim swoją spokojną atmosferą, gdyż wciąż nie dotarła tutaj masowa fala turystyki. W głównym sezonie panuje tutaj relaksowa atmosfera. Ten region wabi też miłośników windsurfingu, którzy w okresie od maja do października znajda tutaj znakomite warunki. Jednak największą atrakcją jest nocny Phuket FantaSea – park rozrywki, który odwiedzają ludzie z całej wyspy.

Do wspaniałych plaż należą: Kata Beach, na której znajdziemy tradycyjne restauracje i dzikie życie nocne, Karon Beach ze swoimi nocnymi promenadami oraz oczywiście nie można zapomnieć o Patong Beach, na której jest największy ruch turystyczny. Spokoju tutaj nie znajdziemy, ale Patong Beach oferuje dla całej rodziny wszelkie możliwości uprawiania sportu i wyżycia się na plaży.