Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Pattaya

(Strony) > > > Pattaya

Gdy powiemy Pattaya, to wielu z odwiedzających Tajlandie skojarzy najbardziej znany i najczęściej odwiedzany region tego kraju. W ostatnich latach Pattaya stała się miejscem licznie odwiedzanym przez turystów, którzy chcą mieć jak największy komfort na wyciągniecie ręki. Tutaj jest wszystko – morze, piasek, słońce i rozrywka w jednym.

Pattaya znajduje się około 140 kilometrów na południowy-wschód od Bangkoku w Zatoce Tajskiej i jako region wypoczynkowy jest w stanie zaspokoić wymagania najbardziej wymagających klientów. Czy wiecie dlaczego? Aktywność plażowa, luksusowe hotele, przyjemno otoczenie, parki rozrywki, muzea i nocne życie. To są te prawdziwe tajskie atrakcje!

Historia Pattayi

Warto wspomnieć nieco o historii kurortu Pattaya. Nie ma ona nawet pięćdziesięciu lat, bo wcześniej Pattaya była małą wioska rybacka. Przewrót nastąpił w 1959 roku, gdy ten region odwiedziło paru amerykańskich żołnierzy, którzy mieli swoja bazę w Nakhon Ratchasima.

Wynajęli tutaj dom i zauroczenie krystaliczną woda zostali przez cały tydzień. Gdy wrócili do bazy, szybko rozeszła się wiadomość o jakimś magicznym miejscu. Niewiele czasu minęło, gdy zaczęli tutaj przyjeżdżać kolejni żołnierze na krótki wypoczynek. Później nawet z rodzinami. Dalszy rozwój tego regionu był już tylko sprawą czasu.

Pattaya Jest Ulubionym Kierunkiem Wcyasowym

Pattaya stopniowo stawała się miejscem, które odwiedza jedna trzecia wszystkich turystów przyjeżdżających do Tajlandii. Tutaj są bowiem najlepsze warunki. Wszystko ma najwyższy standard. Turystów przyciąga tutaj wiele elementów, od pięknej pogody, przez dostęp do miejsc noclegowych aż po nocne życie pełne przedstawicielek najstarszego zawodu świata. Pattaya jest właściwym miejscem dla wymagających turystów, ale jeżeli ktoś chce przyjechać tutaj na spokojny urlop pełen romantycznych miejsc, to Pattaya już nie jest tym miejscem.

Przyroda Pattayi

Pattaya podzielona jest trzema skalnymi masywami, które przedzielone są plażami. Każda z nich jest nieco inna. Dotyczy to asortymentu oferowanych usług. Z tych plaż codziennie odpływają łodzie na wyspy koralowe, a w ich okolicach czeka nas dużo piękna. Dla miłośników nurkowania tutaj jest chyba najlepszy serwis w całej Tajlandii. Kolejnym ciekawym obiektem przyrodniczym jest Khao Pattaya. Jest to wysokie wzniesienie, z którego rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Zakochani znajda tutaj gwarantowane miejsce miłości. Na drugim wzgórzu znajduje się świątynia Wat Phra Yai, którego chluba jest siedzący Budda. W tych okolicach znajdziemy jeszcze wiele mniejszych jego posągów. Do Buddy zaprowadza nas długie schody z bajecznymi wężami. Do kolejnych ciekawostek przyrodniczych należy park Suan Chaloemphrakiat, który słynie z doskonale ułożonych ogrodów, pełnych pływających roślin. Dla tych, którzy chcą uniknąć ruchu miejskiego, ten park stanowi prawdziwe ukojenie.

 

Rozrywka i Zabawa w Pattayi

Park Wodny Pattaya i Dalsze Ciekawostki

Park wodny znajduje się tutaj w pobliżu plaży Jomtien i jest prawdziwym rajem dla całej rodziny z dziećmi. Znajduje się tutaj kilka basenów z czterema wspaniałymi ślizgawkami i wysoko umieszczona oraz obracająca się restauracja. Stąd będziemy mieli urzekający widok na morze i miasto.

Do kolejnych atrakcji należy Wioska słoni na Pornprapanimitr Road, w której czeka nas wiele atrakcji jak m.in. przejażdżka na słoniu do dżungli z przejściem przez rzekę. Dla miłośników kwiatów w Tampon Nong Pru znajduje się farma z orchideami Siriporn. Tutaj można także kupić wspaniałe orchidee. Dla miłośników świata podwodnego w 2003 roku otwarto jedna z największych atrakcji – podwodny świat, w którym są setki egzotycznych gatunków flory i fauny.

Nocne Życie w Pattayi

Pattaya, podobnie jak Bangkok posiada luksusowe atrakcje i miejsca przemysłu seksualnego. Tutaj o zmroku otwiera się niezliczone Go-Go i bary ze striptizem, w których uśmiechają się do nas czarnowłose dziewczyny i oferują luksusowe usługi. Odwiedzić można także słynne salony masaży, które są wstanie zaspokoić każdego z nas.

Tego wszystkiego jest tutaj dużo, ale należy pamiętać o własnym zdrowiu, bo chorób przenoszonych podczas pobytu w takich miejscach jest tutaj wiele. Jeżeli jednak będziemy przestrzegali pewne zasady, to czeka nas wiele przyjemnych chwil. Pattaya jest w stanie zaspokoić wszelkie marzenia i sny każdego, kto tutaj przyjedzie.