Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Krabi

(Strony) > > > Krabi

Region Krabi należy bezspornie do najbardziej malowniczych miejsc w Tajlandii. Ta prowincja wyróżnia się charakterystycznymi masywami wapiennymi połączonymi z ażurowym morzem, co potrafi zachwycić każdego. Krabi rozciąga się wzdłuż andamańskiego wybrzeża i oczaruje każdego opuszczonymi lagunami nietkniętymi plażami i ażurowym morzem. To wszystko zapewnia atmosferę relaksu również dlatego, że wciąż możliwości zakwaterowania są tutaj ograniczone. Nie ma tutaj zbyt wielu turystów, a w okolicy jest jedynie naturalna przyroda.

Jaskinia Tygrysa w Krabi

Jeżeli będziemy chcieli odpocząć od słońca i nurkowania, to warto zwiedzić okolice. Jest tutaj Jaskinia Tygrysa - Wat Tham Seua. To kompleks świątyni znajdujący się ok. 7 km na północ od Krabi. Usytuowany na samym wzgórzu, do którego prowadzi aż 1200 schodów, co jednak jest do pokonania. Na górze czeka nas wspaniały widok na okolice.

Inne Interesujące Miejsca w Okolicach Krabi

Około 40 kilometrów na południe znajduje się miasto Khlong Thom, które znane jest z muzeum znajdującym się w świątyni Wat Khlong Thom. Kolejnym interesującym miejscem jest zatoka Ao Nang, która słynie z ciszy i małych wysepek w okolicy. To coś dla miłośników pięknych widoków.

 

Jest tu także najbardziej ulubiona w regionie plaża Tham Phra Nang. Warto tez odwiedzić niektóre z pobliskich wysepek, jak dla przykładu Ko Poda, Ko Hong czy Ko Huan Kwan.

Znajduje się tutaj także wspaniały i godny podziwu park morski Phi Phi-Hat Napparat Thara, który zajmuje powierzchnię 390 km2. Każdego zachwyci tutaj bogata fauna pełna egzotycznych ptaków, ssaków, niedźwiedzi i leopardów.