Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Gorąca prośba do wszystkich backpackersów! - Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne > Gorąca prośba do wszystkich backpackersów!

Dodać komentarz

Gorąca prośba do wszystkich backpackersów!

07.06.11 08:17:10 (Odpowiedzieć)
Monikus
Witam wszystkich na forum:)
Piszę do wszystkich backpackersów i fanów Tajlandii z wielką prośbą. Po 4-tyg pobycie w Tajlandii (02/03.2011) zdecydowałam zmienić temat pracy magisterskiej. Przed wyjazdem chciałam zrobić analizę porównawczą turystyki indywidualnej i zorganizowanej w Tajlandii... chociaż okazało się, że do głowy przyszedł mi lepszy pomysł, piszę więc o fenomenie backpackingu i jego wpływie na powstanie Community Based Tourism, który zajmuje się popularyzowaniem turystyki zrównoważonej w Tajlandii.
Ogólnie moje wrażenia po przyjeździe były dalekie od tych oczekiwanych... Nie wiem, czy macie podobne opinie, ale fakt, ze nie ma już praktycznie przybrzeżnych raf, np na Koh Phi Phi, czy na Koh Tao-ironicznie wyspa nurków, a Khao San Road okazuje się być nie tylko największą enklawą świata, ale też mega komercyjnym, zglobalizowanym miejscem... spowodował, że zdecydowałam zbadać stosunek turystów do turystyki zrównoważonej na przykładzie Tajlandii. Dla jednych może nudne, dla mnie na pewno dobra nauka i zmiana sposobów podróżowania na przyszłość biorąc pod uwagę mniejszości lokalne i miejsca nie aż tak oblegane i spopularyzowane:)

Dlatego proszę Was o wypełnienie ankiety,wszystko zajmie może 5 min, jest nieco uboga, gdyż większość badań zrobiłam już na miejscu, w Tajlandii. zainteresowanych bardzo proszę o pomoc:)
Oto link:

http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/7800/

chętnie służę też radą dot. podróżowania po Tajlandii, chociaż 1/3 wyjazdy spędziliśmy z chłopakiem w szpitalu, na Koh Phangan (Siam Clinic-moze ktos też był:P) obydwoje zakażeni gorączką Denga:P trzeba mieć już naprawdę pecha by we dwoje zostać ugryzionym przez komara w tym samym czasie:P
no nic:)

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :)

Re: Gorąca prośba do wszystkich backpackersów!

31.08.11 21:58:58 (Odpowiedzieć)
Ula
Witam!
w pażdzierniku wybieram sie do Tajlandii, przeczytałam że zachorowałaś tam na gorączke denga, czy wszystko juz wporządku? Czy są jakieś skuteczne środki do odstraszania komarów typu OFF itp? Bo chyba innej możliwości nie ma aby ustrzec sie przed tą gorączką? Byłabym wdzieczna na odpowiedz. Pozdrawiam
Ula