Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Finanse, Waluta i Ceny

(Strony) > > > Finanse, Waluta i Ceny

Tajlandia słynie z niskich cen. Wielu turystów jeździ tutaj kupować w bazarach, gdzie można wiele towarów nabyć wyjątkowo tanio. Światowa sławę mają miejscowe bazary z replikami firmowej odzieży, zegarków, butów, kosmetyków i perfum. Wybór jest wyjątkowy.

Aktualny Kurs

Aktualny kurs bata tajlandzkiego wynosi 6,09 PLN za 100 THB. W Tajlandii można także płacić dolarami amerykańskimi, co w regionach turystycznych jest na porządku dziennym. Gotówkę można wymienić w każdym banku, a także w hotelu. Podczas podróży do tego kraju warto jest mieć przy sobie kartę kredytową.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup prezentów lub zrobić sobie ucztę duchową przepięknymi widokami, to niskie ceny zapewne nas tutaj zaskoczą. To jest typowe dla Tajlandii.

Ceny za Rozmowy Telefoniczne

Zapewne każdego ucieszy możliwość taniego telefonowania do Polski. Za minutę rozmowy z telefonu komórkowego zapłacimy: połączenia przychodzące – 2,04 zł/min oraz połączenia wychodzące – 4,95 zł/min. Wysyłanie SMS – 1,17 zł/min, a opłata za transmisje danych 6,09 zł za 100 kB. W Tajlandii zalecane jest korzystanie z zestawu głośnomówiącego w samochodzie. Cenniki wszystkich polskich operatorów są do siebie zbliżone.

Orientacyjne Ceny

Żywność

Ceny jedzenia na bazarach wahają się w granicach 30-40 batów, lepszych restauracjach można najeść się za 50-8- batów. Różnica polega jedynie na tym, że w lepszych restauracjach możemy o targowaniu się zapomnieć, gdyż obowiązują tam stałe ceny. Podobnie w regionach zachodnich, gdzie istnieje McDonald’s i inne podobne placówki. Mu polecamy spróbować tradycyjne tajskie kluski pieczone, które dostaniemy wszędzie za 20-30 batów.

Napoje

Zaleca się wszędzie kupować konfekcjonowaną wodę, której butelka kosztuje 10-20 batów. Cena piwa waha się od 40-50 batów. Z innych napojów warto wymienić słodka pomarańczowa herbatę z mlekiem kondensowanym i bardzo smaczne soki ze świeżych owoców (ok. 20 batów).

Inne Ceny Orientacyjne, które Mogą Zainteresować

  • Wypożyczenie stroju do nurkowania: ok. 20 batów
  • Wstęp do parku rozrywki: ok. 50 batów
  • Wstęp do pałacu królewskiego: ok. 200 batów
  • Bilet (komunikacja miejska): ok. 5 – 10 batów
  • Wynajęcie samochodu: 800 – 1500 batów/dzień
  • Korzystanie z internetu: 30 – 50 batów/godz.
  • Całodzienna wycieczka z wyżywieniem: ok. 250 batów