Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl Tajlandia - Travelon.pl

Tajlandia - Bangkok

(Strony) > > > Bangkok

Bangkok, od roku 1782 jest stolicą Tajlandii. Tradycyjna tajska kultura ma tutaj największy wpływ na architekturę i kulturę. Połączenie tradycyjnego i nowoczesnego stylu jest w Bangkoku widoczne w wielu miejscach. Przykładem mogą być domy medytacji na dachach banków i centrów handlowych.

Bangkok jest dzikim i ruchliwym wielkim miastem, w którym możemy się spotkać ze wszystkimi rozpustami i cnotami całej Tajlandii. Luksusowe domy handlowe i hotele, przepełnione ulice, targowiska, szepczący miejscowi ludzie, wspaniałe i historycznie wartościowe świątynie buddyjskie, gorące i tradycyjne ulice miłości. Taka jest nieposkromiona twarz Bangkoku. Mieszka w nim nie więcej niż 10 % obywateli Tajlandii i jest to najważniejszą metropolią tego kraju. Ludzie znajdują tutaj prace, zabawę, a także możliwość nowego początku. Bangkok jest pulsującym sercem tej historii i pięknem swojego kraju.

Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w Bangkoku, to nie można zapomnieć o zwiedzeniu kilku historycznych miejsc jak np. Pałac królewski, Wat Phra Kaeo i Wat Pho. Te zabytki są sercem tego miasta. W całym areale znajdziemy wiele wspaniałych budowli historycznych i świątyń buddyjskich. Do najbardziej znanych należy Świątynia Szmaragdowego Buddy, w której znajduje się najbardziej święty symbol Tajlandii – szmaragdowy Budda. Jest to mały posążek ustawiony na wysokim cokole. Kolejnym ważnym miejscem w Bangkoku jest świątynia Wat Pho, w której znajduje się jedna z największych atrakcji, czyli leżący Budda. Jest tutaj też świątynia Sanam Luang i Narodowe muzeum. Na uwagę zasługuje także pływający targ Damnoen Sadduak, ruchliwa dzielnica chińska i świątynia Nakhon Pathom, w której znajduje się największa pagoda na świecie.

Teraz będziemy zwiedzać okolice Bangkoku i opowiemy nieco o kilku interesujących prowincjach.

Samut Sakhon

Prowincja Samut Sakhon jest głównym portem rybackim i słynie z produkcji soli morskiej. Do interesujących miejsc tego miasta należy targowisko Mahachai, na którym można zakupić świeże ryby, tradycyjne wyroby rzemieślnicze, miejscowe sarongy. W pobliżu targu znajduje się wioska rybacka Tha Chalom, w której miejscowi chętnie powitają i ugoszczą każdego przybysza. W tej prowincji znajduje się mnóstwo świątyń jak m.in. Wat Yai Chom Prasat, Wat Chong Lom i Wat Sutthi Wata Wararam, w których znajdziemy oazę spokoju. Jest tutaj także świątynia Phanthai Norasing, uważana za symbol czci i wiary.

Nakhon Pathom

Prowincja Nakhon Pathom leży w okolicach rzeki Tha Chin. Ten prastary region ma naprawdę interesująca historię i stanowi dzisiaj centrum rozwoju kultury.

Nakhon Pathom jest znana przede wszystkim z najwyższej buddyjskiej budowli na świecie Chedi Phra Pathom. Ma ona wysokość 114 m i dominuje nad całym miastem, przyciągając miliony pielgrzymów z całego świata. Wśród dalszych interesujących miejsc tej prowincji wymienić należy pałac Sanam Chan pochodzący z okresu władania króla Ramy VI i centrum rozrywki Różowe ogrody, które oczarują każdego tradycyjną tajska kulturą i zaoferują przejażdżkę na słoniach.

Nonthaburi

Prowincja Nonthaburi jest regionem drzew owocowych i urodzajnych plantacji. Nonthaburi słynie z Muzeum antropologicznego i setki eksponatów z czasów powstawania roślin, zwierząt i ludzi. Jest tu tradycyjnym teatr lalkowy Joe Louis Theatre, Instytut tradycyjnej tajskiej medycyny oraz wspaniała świątynia królewska Wat Chaloem Phra Kiat, stanowiąca połączenie stylu chińskiego i tajskiego.

Chachoengsao

Prowincja Chachoengsao jest ważnym regionem rolniczym i handlowym. Uprawia się tutaj ryż, zboże, trzcinę cukrową, fasolę i soje. Słynna jest tutaj miejska twierdza wybudowana za czasów króla Ramy III. Obecnie służy ona jako spokojne miejsce na spacery i odpoczynek. Podczas wizyty w tej prowincji warto skorzystać z możliwości wypłynięcia statkiem po rzece Bangpakong. Podczas tej podróży można zobaczyć wiele miejsc zabytkowych i wspaniała roślinność.